خانه » دلنوشته » دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا
دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا

دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا

دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا

دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا

دلنوشته آدم های کاغذی نودهشتیا

آدم های کاغذی

(فاطمه یوسفی)کاربر نودهشتیا

۱۷/۱۲/۹۹
ژانر : اجتماعی
صفحه آرا: _Hadiseh_
طراح جلد: Roar
ویراستار: Paradise
تعداد صفحه: ۱۰
تهیه شده در انجمن نودهشتیا

WWW.98IA3.IR

خلاصه:

بودن یا نبودن؟

مسئله این نیست!

مسئله چگونه بودن است.

مقدمه:

نقطه‌ها، خط‌ها، دیوارها، مرزها!
بندها، تبصره‌ها، قانون‌ها..!
دین‌ها، مذهب‌ها..!
نژاد ها..!
می‌بینید؟ دنیای ما پر شده است از توالی‌های بی‌پایان محدودیت‌ها. روزگاری قرار بود انسان‌ها تا انتهای قصه‌ی کره زمین به خوبی و خوشی در کنار یکدیگر زندگی کنند.
چه بر سرمان آمده است؟ کدام کلاغ سخن چینی ” آواز دروغ تنهاییِ شیرین ” را در سرزمین ها پخش کرد؟ و دقیقا از کدام لحظه بود که آدم‌ها حصار های “جدایی” را به دور خود کشیدند؟

پیشنهاد ما

رمان آیَت | Hasti81 کاربر انجمن نودهشتیا

 

انگشتان یخ زده‌ام را به ماگ قهوه چسباندم و بخار برخاسته از آن را با چشم بسته بلعیدم.
تیک تاک، تیک تاک…
عقربه‌های زنگ زده ی ساعت اتاق با یکدیگر مسابقه‌ی دو گذاشته بودند و هیاهوی برخاسته از آنها سکوت خانه را می‌شکست. چشمانم را باز کردم و نگاهم را از پنجره‌ی خاک گرفته به خیابان شلوغ شهر دوختم.
ماشین‌ها و آدم‌ها یکی پس از دیگری با بیشترین سرعتی که در چنته داشتند عرض و طول جاده‌ها را طی می‌کردند، انگار که آنها هم مسابقه دادن را از عقربه‌های ساعتم آموخته اند. به افکار بیهوده‌ام لبخندی زدم.
به راستی، هدف از این همه تلاش و تقلا چیست؟ کاش کسی من را هم مانند دیگران آگاه کند، احساس می‌کنم تمام آدم‌های دنیا چیزی را می‌دانند که من نمی‌دانم. هر چقدر بیشتر می‌اندیشم کمتر به نتیجه های عقلانی می‌رسم.
آخر این آدم‌ها چه چیزی درباره‌ی زندگی می‌دانند که تا این اندازه آن را سخت و جدی گرفته اند؟ شاید سخنی با الهه‌ی مرگ داشته‌اند؟ هوم؟ احتمالا قرار است به خاطر تمام این سخت کوشی‌ها مرگی آسان را به آن ها هدیه بدهد.
ولی نه! باید چیزی بیشتر از این حرف ها باشد. شاید قرار است تمام ثروت ها و قدرت‌هایی را که انسان‌ها با مشقت برای خود جمع کرده‌اند، توسط همان الهه‌ی مرگ، برایشان به دنیای بعدی فرستاده شود.
خب! حتی اگر هم این باشد، قرار است در دنیای بعدی با آنها چه کنند؟ نمی‌دانم، نمی‌دانم! حتما از دنیای بعدی هم برایشان به دنیای بعدتر، پست می‌کنند. سرم را با گیجی تکان دادم تا از شر استدلال‌های مزاحم راحت شوم.

پیشنهاد نودهشتیا

دانلود رمان گرفتار دل نودهشتیا

دانلود داستان هارمونیکا نودهشتیا

باکس دانلود
    زمینه دلخواه های شما - به فایل راهنما مراجعه کنید


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است