خانه » دانلود رمان » دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا
دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا

دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا

دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا

دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا

دانلود رمان شوخی شوخی نودهشتیا

به نام خدا
نام رمان: شوخی شوخی
نویسنده: آرام رضایی
خلاصه:
زندگی چیه؟
این یه سوال ساده است که خیلی وقت‌ها خیلی از ماها از خودمون و اطرافیانمون می‌پرسیم. اشکال مختلفی هم داره مثل: زندگی چیه؟ برای چی زندگی می‌کنیم؟ اصلا واسه چی به وجود اومدیم و پا گذاشتیم توی این دنیا؟ آخرش که چی؟
خیلی از ماها هیچ جواب درست و حسابی برای این سوال‌ها نداریم. خیلی ها هم به صورت کلیشه‌ای میگن: برای زندگی کردن. درس بخونیم. بزرگ بشیم، کار کنیم و ازدواج کنیم. پول رو پول بزاریم، خونه ، ماشین ، مسافرت و الی آخر…
یه جورایی همشون چرت و پرته . چون تمام تفکرات و شعارهاشون وقتی زمان عملکردن میرسه، دود میشه میره هوا.
و اما من….
یه تزی تو زندگیم داشتم و دارم که میگه:
“آدم یک بار بدنیا میاد و یک بار زندگی می‌کنه، پس اون جوری که دوست داری و با اون کسی که دوست داری زندگی کن و البته زندگی باید توش پر مهر و محبت باشه وگرنه زنده بودن و بدنیا اومدنمون کشکی بیش نبوده”
و دقیقاً همین تز مزخرفه که باعث شده من…

پیشنهاد ما

رمان★ آئــیشــما★najmeh کاربر انجمن نودوهشتیا 🌷

رمان شال وارِش| روشنا اسماعیل زاده کاربر انجمن نودهشتیا

بخشی از رمان
آوا …. سومین دختر از یک خانواده ۷ نفره در آستانه ۳۰ سالگی تنها مجرد خانواده و تقریباً فامیل باشم.
آخه یکی نیست به من بگه، دختر خوب این آرمان‌های معنوی چیه تو بهش معتقدی بزار در کوزه آبشو بخور. زندگی مشق نیست که تو بشینی بنویسی، خوشت نیومد پاک کنی دوباره از اول بنویسی اونقدر بنویسی که یه چیز عالی از توش در بیاد.
زندگی همون دیکته است که باید با سرعت و دقت بنویسی، اگه اشتباه کردی و غلط نوشتی یا جا موندی دیگه فرصت برگشت و تصحیحش رو نداری.
منم که خلقت خدا همیشه دیکته‌هام ضعیف و نمراتش همیشه پایین بود برعکس نمره درس انشاء. همچینی با تخیلات نابم داستان می‌ساختم که با یه موضوع انشا که دیگه همه خودشون رو می‌کشتن نهایتاً ۲ صفحه در موردش می‌نوشتن، من ۶ صفحه کامل می‌نوشتم و تازه اگه جلومو نمی‌گرفتن بیشترم پیشروی می‌کردم.
چقدر زنگ انشا خوب بود.
چقدر یه زمانی مدرسه خوب بود و قدرش رو نمی‌دونستم. چقدر اون موقع‌ها محیط دوستانه و صمیمی مدرسه، عالی بود. کاش محیط کاری هم مثل محیط مدرسه، دوستانه و صمیمی بود ، نه مثل میدون جنگ پر از دشمنی ، کینه و زیر آب زنی.

پیشنهاد نودهشتیا

دانلود داستان تدریس دلبری نودهشتیا

دانلود رمان دیدار تقدیر نودهشتیا

 

 

باکس دانلود
    زمینه دلخواه های شما - به فایل راهنما مراجعه کنید


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است